Sorozatunkban olyan hallókészülékeket, illetve kiegészítőket mutatok be, melyeket egyáltalán nem arra találtak ki, hogy takargassák őket. Jelenleg az a tudat él az emberek fejében, hogy a hallókészülék „ciki”, és rejtegetni kell. Hiszek abban, hogy ezen a szemellenzős hozzáálláson lehet, és kell is változtatni! A bemutatott darabok nagy része még Magyarországon nem hozzáférhető, de ha felébred az igény, a forgalmazók biztosan alkalmazkodni fognak hozzá! Előző cikkemben egy gyönyörű kiegészítőt mutattam be, most egy különleges hallókészülékkel készültem.
Ha egyszer valaki megismerte, hogy milyen érzés újra hallani, biztosan nem szeretne többet megválni a hangok világától. Ehhez persze el kell fogadni, hogy a hallókészülék életünk természetes részévé válik. A legtöbben megpróbálják álcázni egy jól megválasztott frizurával, vagy olyan típust választanak, mely a lehető legkevésbé észrevehető a külvilág számára. Talán azok, akiknek már fiatalon kell szembenézni a hallásproblémával, sokan bátrabban választanak színesebb darabokat. Véleményem szerint ez a szépséges készülék mindenkinek tetszeni fog.
Ryan Kirkpatrick valószínű sokak álmát alkotta meg: egy olyan hallókészüléket tervezett, amely öltözetünk igazi ékszereként tündökölhet. Kimondottan alkalmi darabnak tartom, de természetesen nem kizárt, hogy valaki nap mint nap viselje. Három részből áll a készlet: magából a hallókészülékből, két gyűrűből, és egy dobozkából. Hogy mire való a dobozka? Később ezt is elárulom!
A diszkréten megbújó egyre kisebb és kisebb hallókészülékek gyártóit komoly kihívás elé állítja a technika: hogyan lehet a lehető legtökéletesebb hallásélményt egyre kisebb alkatrészekkel úgy megoldani, hogy a diszkréció ne menjen a hallásélmény rovására? Az „El” (a tervező így nevezte el művét) megalkotása közben Kirkpatrick nem került szembe ezekkel a problémákkal, ugyanis a készülék elég nagy ahhoz, hogy a legkorszerűbb technológia is „elférjen benne”. Ezen felül a mikrofon és a hangszóró közötti 20 mm-es távolság elegendően nagy ahhoz, hogy elkerüljük a sípolást (ugyanis ha a mikrofon és hangszóró közötti távolság túl kicsi, sípolást okozhat), ráadásul a mikrofont is úgy helyezték el, hogy a fülkagyló betölthesse eredeti funkcióját, és ezáltal is a legtökéletesebb hallásélményt biztosítsák.
És, hogy mire jók a gyűrűk? Egyszerűen tökéletesen passzolnak a készülékekhez! De nem csupán esztétikai élményt nyújtanak, hiszen a gyűrűk belsejében láthatatlanul megbúvó rádióvevő segítségével állítható a hallókészülék hangereje. A gyűrűk egyelőre ezüst bevonatot kaptak, de későbbiekben biztosan lesz majd arany és platina változat is. És külön kérésre talán 1-2 gyémánttal is feldíszítik.
Nem beszéltem még a kis „ékszeres dobozról”, mely nem csupán a hallókészülék elegáns tárolását szolgálja. A készülék ugyanis nem elemmel, hanem akkumulátorral működik. Az akkumulátor töltéséhez pedig ezt helyes kis dobozkát lehet használni!
Azt gondolom, mindannyian egyetértünk azzal, hogy ezt a darabot valóban arra találták ki, hogy büszkén viseljék!
>> Kapcsolódó cikkek:
- Hallókészülék trendek – Trendi hallókészülékek I.
- Hallókészülék trendek – Trendi hallókészülékek III.
- Hallókészülék trendek – Trendi hallókészülékek III., részletek